Ungārija

2015.gada 21.maijā bijām sagatavojuši mājas darbu – tautisko deju svītu un atkārtojuši pirmo projekta dziesmu “Kartupelis”. Sparīgi dziedājām Comenius himnu un Bēthovena “Odu Priekam” Mājas darbs veikts! Mēs dodamies īstenot noslēguma mobilitāti Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Tautas tērpi koferos, pašgatavotie tridekšņi līdz. Četri skolēni no 3.a kl. un pieci skolotāji devās ceļā. Rīgas lidosta mūs pārbaudīja ar īpašās kontroles statusu, tāpēc savu ceļu sākām 3.00 naktī. Līst. Nokļuvām drošībā – lidmašīnā.

Budapeštā lija kā pa “Jāņiem” Mēs bijām sagatavojušies! Šī sadarbības skola bija īpaša, jo vienīgā starp projekta dalībskolām bija mūzikas skola. Sagaidīja mūs grezni, kā vien ungāri prot. Projekta dalībvalstu karodziņi un krāsas visā skolā.

Skolas direktora Agi bija patīkami uztraukta, bet visi viesi jutās gaidīti un lutināti.

Skolā bija sarūpēta nacionālo tērpu un rakstu izstāde.

Mūzikas skola nosaukta Ferensa Lista vārdā.

Skolā iekārtots Comenius stūrītis

Projekta aktivitātes sākās ar skolas kora koncertu tuvējā kapellā.

Piedalījāmies Ungārijas izglītības sitēmai vien raksturīgajās mācību stundās. Saskatījām daudz kopīga, jo gan Latvijā, gan Ungārijā mūzikā pievēršam lielāku uzmanību kā citas dalībvalstis tieši mūzikas teorijai un metodikai.

Kora dziesmu mācīšanas metodiku vērojām atklātajā kora nodarbībā.

Iepazīnāmies ar skolas mācību kabinetiem un interešu izglītības iespējām.

Rīgas 93.vidusskolā īsteni interešu izglītību tautiskajās dejās (2st nedēļā). Arī Ferensa Lista mūzikas skola īsteno šo programmu, bet ar 1st nedēļā. Prieku un gandarījumu mums deva skolas deju kolektīva uzstāšanās.

Rīgas 93.vidusskolas skolēni kopā ar saviem viesģimeņu skolēniem

Deju skolotāja Indra arī izmēģināja vilinošo Ungāru vīna krūku! Kā ir,skatiet paši. Smaida!

Budapešta ir divu miljonu pilsēta. Skaista. Īpaši projketa dalībniekiem tika organizētas Budapeštas konservatorijas apmeklējums.

Apmeklējām arī slaveno Budapeštas operas namu.

Jautrs brauciens pa Budapeštas platajām ielām un skaistie panorāmas skati…

Dienas turpinājumā lielkoncerta mēģinājums.

Ilgi gaidītais, ilgi mēģinātais noslēguma lielkoncerts.

Kā balvu par veiksmīgi īstenotu  koncerta programmu visi  projekta dalībnieki saņēma ceļojumu ar kuģīti pa skaisto Donavu.

Projekta vadītāja Ērikas kundze no Vācijas domā…., ka šī bija pati veiksmīgākā mobilitāte visa projekta laikā, un Rīgas 93.vidusskolas dalībnieki viņai pievienojas.

Kā viss turpinājās? Turpinājums bijakopīga sadziedāšanās ar Bēthovena “Odu priekam” Kaut lietus lija negaidīti stipri, oda skanēja pārliecinoši skaļi, jo bijām mājās to mācījušies ne pa jokam.

Atgriezāmies skolā un sadraudzējāmies ar Budapeštas iedzīvotājiem, gaisā palaižot balonus ar vēstulēm.

Vakarā piedalījāmies noslēguma tautiskajā un nacionālo dziesmu koncertā. Labi iepazinām gan F.Lista skaņdarbus, gan ungāru tautasdziesmas un jautros deju ritmus. Koncertā uzstājās skolēnu vecāki, kuri ir vadošie mākslinieki ne tikai Budapeštā, bet arī valstī.

Noslēguma seminārs un projketa izvērtēšana

Kopīgi gatavotie mūzikas instrumenti.

Brauciens mājās… četras stundas Frankfurtes lidostā.

Projketa izvērtēšana. Skolēnu vizuālā diesgrāmata.

Skolēnu izvērtētās parsmes.

Skolotāju izvērtētās prasmes

no images were found